Bezpieczna wycieczka do Baśniowych Sadów Klemensa

Bezpieczna wycieczka do Baśniowych Sadów Klemensa

Sady Klemensa to miejsce, gdzie zabawa łączy się z edukacją ekologiczną. Dzięki wizycie w tym rodzinnym parku rozrywki można się nauczyć, jak dbać o przyrodę, jak ją szanować i jak żyć w zgodzie z naturą, aby służyła nam jak najdłużej. Od wielu innych parków rozrywki wyróżnia się przede wszystkim dużą przestrzenią. Atrakcje umieszczone są na terenie około 5 hektarów. Bliskość natury widać tu na każdym kroku. Znajdziemy tam oczywiście jabłka ze słynnych sadów niedaleko Rawy Mazowieckiej, ale również iglasty las czy krzewy owocowe.

Co Sady Klemensa proponują zorganizowanym grupom?

Oprócz oferty dla rodzin z dziećmi, Baśniowe Sady Klemensa zapraszają także grup[y ze szkół i przedszkoli, które mogą tu spędzić cały dzień świetnie się bawiąc. Znajdziemy tutaj między innymi:
– gorące piaski – strefę do kopania i budowania z ogromnymi górami piachu jak na pustyni,
– leśny tor przeszkód – dla wszystkich, którzy lubią aktywność fizyczną – przecież sport to zdrowie,
– strachowisko czyli strefę… strachów na wróble o różnych obliczach
– klemensową zjeżdżalnię,
– amfiteatr, gdzie odbywają się teatrzyki, prelekcje i występy muzyczne.

Wielką atrakcją są też Warsztaty Ogrodnicze. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji samodzielnie sadzić roślin, uczestniczyć w pieleniu grządek, korzystać z narzędzi ogrodniczych, obserwować jak różną formę przybierają krzewy owocowe. To tutaj właśnie będzie można doświadczyć tych wszystkich czynności pod okiem pana ogrodnika.

Jak w Baśniowych Sadach Klemensa zadano o bezpieczeństwo w związku z pandemią?

Zgodnie z aktualnymi przepisami z 30 maja w otwartych przestrzeniach nie trzeba nosić maseczek pod warunkiem, że zachowujemy bezpieczny dystans względem innych osób. W obiekcie przygotowano wiele punktów dezynfekcyjnych. Znajdują się one przy każdej z atrakcji, punktach gastronomicznych oraz toaletach. Obsługa zapewnia dezynfekcję wszystkich sprzętów i atrakcji.

Jeśli chodzi o organizację czasu dla grup zorganizowanych- wszystko ustalane jest tak,aby nie tworzyć dużych zgromadzeń w jednym czasie.

W okresie wrześniowym, jeśli jest to możliwe, każdą z grup staramy się przydzielić na inny dzień odwiedzin w naszym Parku” – mówi Aneta Kniewska z Sadów Klemensa – Obiadki wydawane są przez naszą obsługę z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz zgodnie z zaleceniami wydanymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Ponadto dbamy o dostosowanie odpowiednich godzin zarezerwowanych posiłków, aby w przypadku gdy na terenie znajduje się więcej niż jedna grupa zorganizowana zachować odpowiedni odstęp czasowy w celu zdezynfekowania stołów, oraz aby dzieci się między sobą nie mieszały”

Więcej informacji o Baśniowych Sadach Klemensa: https://sadyklemensa.pl/o-parku/