Czy wycieczka do parku Energylandia jest bezpieczna? Zobacz opinię Pani Edyty – nauczycielki z Tczewa.

enerylandia-wycieczki-szkolne

Czy wycieczka do parku Energylandia jest bezpieczna? Zobacz opinię Pani Edyty – nauczycielki z Tczewa.

Jestem nauczycielką w szkole podstawowej, ale również organizatorem oraz uczestnikiem wielu wyjazdów z grupami. Od lat poszukuję atrakcyjnych miejsc dla dzieci i młodzieży, które są nie tylko ciekawe, dostarczają uczniom dużo wrażeń i emocji, ale przede wszystkim są bezpieczne. Jeszcze przed wybuchem pandemii zwracałam szczególną uwagę na to, aby odwiedzane obiekty spełniały wszystkie standardy oraz gwarantowały bezpieczeństwo dzieci.

Znam bardzo dobrze Parki Rozrywki nie tylko w Polsce, ale również w Europie, które cieszą się popularnością wśród starszych i młodszych. Jednak w tym specyficznym czasie, gdzie panuje ogromny reżim sanitarny, a kluczową sprawą jest bezpieczeństwo na szczególne wyróżnienie zasługuje Energylandia.

Jest to miejsce wyjątkowe pod każdym względem. Sam park rozrywki to spełnienie dziecięcych marzeń o wspaniałej zabawie, a dla mnie jako opiekuna gwarancja bezpieczeństwa. Tutaj każdy znajdzie dla siebie swoją ulubioną atrakcję – zarówno Ci najmłodsi, jak również starsza młodzież, czy też dorośli.

Jeżdżę do Energylandii od początku jej powstania zarówno prywatnie jak i z grupami. Jakość wykonania całego parku, dbałość o szczegóły, dobór personelu na najwyższym poziomie – to wszystko wpływa na to, że każda wizyta jest przepełniona tylko pozytywnymi emocjami.

Park rozrywki Energylandia z czasach pandemii…

W sierpniu 2020, podczas kolonii, na której była kierownikiem, miałam przyjemność bawić się z grupą dzieci w Parku Energylandia i mogę wszystkim zagwarantować, szczególnie Rodzicom, Nauczycielom i Opiekunom, że jest to jeden z najlepiej przygotowanych obiektów, w których miałam przyjemność gościć w dobie pandemii.

Ilość osób, które non stop dezynfekuje wszystko z czego korzystają klienci jest imponująca. Pracownicy wyglądający jak Pogromcy Duchów w kultowym filmie Ghostbusters dezynfekują szafki, leżaki, ławki, krzesła. Wszyscy bez wyjątku w przyłbicach, maseczkach i rękawiczkach przy 30 stopniowym upale grzecznie proszący, aby dokładnie zakryć twarz i nos przy korzystaniu z atrakcji i staniu w kolejce. Bez nerwów i atakowania dzieci, aby nie posuć im zabawy.

Na każdym kroku – wejściu, wyjściu, pomiędzy atrakcjami wszelakiego rodzaju są sprzęty do dezynfekcji uruchamiane nogą lub przez fotokomórkę (niewiarygodna ilość takich stanowisk!). W toaletach bez przerwy ktoś kto sprząta i dezynfekuje. To wszystko możemy oglądać bawiąc się w parku za dnia. Z informacji, które otrzymałam w nocy dokonuje się ponownie szczegółowej dezynfekcji całego obiektu z dronów.

Co jest równie istotne – dbanie o bezpieczeństwo absolutnie nie wpływa na poziom zabawy. Jak zawsze bawiliśmy się nie na 100 ale na 200 procent wykorzystując każdą minutę. Uczestnicy byli zachwyceni, ale uczciwie przyznam, że opiekunowie kolonii również.

Z czystym sumieniem mogą stwierdzić i przekazać Rodzicom, że ich dzieci są bezpieczne – Energylandia zrobiła wszystko, aby odwiedzający park mogli się tak czuć. Pobyt z grupą w tym parku rozrywki to niewątpliwie cudowny, beztroski czas spędzony na wspaniałej zabawie zarówno dla dzieci jak i dla opiekunów.

Edyta Nobis – Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie